12.07.2018/10:38

Nadal niemal 12 proc. Polaków myśli o podjęciu pracy za granicą

Głównym powodem są wyższe wynagrodzenia, które potrafią sięgać nawet 3-krotności płac na rodzimym rynku pracy. Widać to choćby po ofertach z Niemiec czy Francji, gdzie stawki dla magazynierów zaczynają się od 9,5 euro brutto za godzinę, a potrafią sięgać 12 euro, w zależności od stażu pracy – wynika z danych Grupy Work Service.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • ida 05.08.2018

  To pokazuje jak wielkie różnice są między tym co u nas a co tam. Pierwszy raz jechałam z otto jakiś czas temu i warunki pokazały że warto. Kasa praca o niebo lepsza niż tu

 • ola 31.07.2018

  Nie ma się co dziwić, bo jednak można ładnie zarobić. Dlatego też pojechała z biurem otto i nie musiałam się o nic martwić tylko pracować ;) To jest dobra opcja jak się nie zna nikogo za granicą, nawet bez języka można z nimi jechać.

 • Marlena 17.07.2018

  Po raz pierwszy będę jechała do pracy zagranicę siostra mi załatwiła miejsce w promedica24 i jedziemy we dwie do Anglii. Język znam więc mam łatwiej. Trochę się boję na jaką podopieczną trafię. Dobrze że siostra będzie niedaleko więc zawsze będę mogła do niej napisać czy zadzwonić z poradą

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.