04.12.2019/09:18

Nadciąga boom na gastronomię w internecie

Spośród polskich restauracji już co piąta oferuje usługę dostawy jedzenia do domu czy biura. W ciągu ostatniego roku liczba takich miejsc się podwoiła – wynika z raportu firmy Stava, działającej na rynku dostaw, na który powołuje się Rzeczpospolita.

Jak podaje gazeta, oznacza to, że zalety sieci doceniła większa część podmiotów działających na rynku restauracyjnym, niż choćby w handlu. Paliwem dla rozwoju tego segmentu rynku są zarówno nowe zwyczaje konsumentów, jak i ograniczenie handlu w niedzielę.

– Od kiedy w marcu 2018 roku wprowadzono nowe przepisy, wyraźnie zarysowała się różnica w weekendowym natężeniu zamówień. Przeciętnie w niedziele wolne od handlu było o 34 proc. więcej zamówień na dowóz niż w niedziele handlowe – podaje Stava w raporcie. W miastach mniejszych czy średnich już nawet co druga restauracja realizuje zamówienia do domu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.