29.03.2020/20:30

Najemcy centrów handlowych przekonują, że wygaszenie umów najmu to dobre rozwiązanie

Branża handlowa pozytywnie ocenia zaproponowane przez rząd w tzw. tarczy antykryzysowej czasowe wygaszenie umów najmu w galeriach handlowych. Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług uważa, że to korzystniejsze rozwiązanie niż wcześniejszy pomysł obniżki czynszów najmu o 90 proc.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Dżolanda 31.03.2020

    Mimo, ze reprezentuje najemców, to zgadzam się, iż rozporządzenie nie jest przemyślane a na pewno nie jest sprawiedliwym. Generalnie najemcy przez okres kwarantanny przechowują tam swoje ruchomości, wiec chociażby krok w tym kierunku rząd powinien zrobić i pozostawić chociażby opłaty wspólne na normalne funkcjonowanie tych galerii. Przecież one zatrudniają ludzi do sprzątania, do ochrony itd itp...Potrzebny bylłdialog, którego zabrakło. Mam nadzieję, ze najemcy to zrozumieją i z własnej inicjatywy pokryją opłaty eksploatacyjne. Co do czynszów, to myślę, że wydłużenie umów jest rozsądnym

  • Zawiedziony niesolidarnością najemców, szczególnie Panem z Kazara 30.03.2020

    Załatwił sobie Pan z Kazara i jego koledzy..A pieniądze raty kredytów za budowę galerii, podatki, ochronę, pracowników, to właściciele obiektów mają teraz wychodować sobie w ogródku? Każdy ma jakieś koszty do pokrycia. Jeżeli dzielić się ryzykiem, to chociaż po połowie. Skandaliczne rozporządzenie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.