24.10.2017/12:23

Najemcy Galerii Wisła zwiększyli przychody o 16 proc.

Galeria Wisła osiągnęła we wrześniu rekordowe przychody, najwyższe od początku funkcjonowania placówki. Rok 2017 stoi pod znakiem aktywnego marketingu, trwa też systematyczna modernizacja obiektu, która ma być zakończona na 10-lecie jego działalności.

– We wrześniu 2017 r. Galeria Wisła zanotowała rekordowe obroty. W porównaniu do roku ubiegłego przychody osiągnięte przez najemców wzrosły o ponad 16 proc. – informuje Grzegorz Mroczek, wiceprezes zarządcy galerii, firmy CREAM. – Obserwujemy pozytywny trend przez cały 2017 rok, a wynik wrześniowy jest rekordowy od początku funkcjonowania Galerii Wisła. Warto zwrócić uwagę, że projekt już 2 lata temu osiągnął obroty lepsze nawet od wyników osiąganych przez Galerię w czasie, gdy była jedynym nowoczesnym obiektem handlowym w Płocku.

Na wrześniowy sukces wpływ miały intensywne działania marketingowe, prowadzone z dużą częstotliwością. Kreują one popyt i podtrzymują pozytywny wizerunek Galerii Wisła wśród mieszkańców Płocka i okolic. Sprzyjają też utrzymaniu dużej liczby wizyt klientów, co jest szczególnie istotne w czasie prac modernizacyjnych.

Od kilku miesięcy w Galerii Wisła zachodzą zmiany, których głównym celem jest zwiększenie funkcjonalności galerii oraz lepsze jej dopasowanie do aktualnych i przyszłych potrzeb Klientów. Zwyczaje zakupowe Klientów stale ewoluują, a tym samym zmieniają się ich oczekiwania w stosunku do miejsc, w których spędzają czas i robią zakupy. Wszystkie działania planowo zakończą się w przyszłym roku, dzięki czemu na 10. urodziny obiekt powita klientów w zupełnie nowej odsłonie.

– Ponad 23 proc. powierzchni handlowej Galerii Wisła zostanie przebudowane w najbliższych 10-12 miesiącach, co jest związane z wprowadzeniem nowych marek z sektora fashion, na powierzchni przekraczającej 2 tys. mkw – dodaje Grzegorz Mroczek. – Rewitalizacja obiektu objęła przebudowę strefy food court. W najbliższych tygodniach otwarta zostanie nowa przestrzeń restauracyjna z panoramicznym widokiem na miasto. Plan inwestycyjny obejmuje m.in. otwarcie nowej restauracji z obsługą kelnerską, o powierzchni 300 mkw. Budżet na zrealizowanie inwestycji przekroczy 20 mln zł.

Otwarta w listopadzie 2008 r. Galeria Wisła była pierwszym nowoczesnym centrum handlowo-rozrywkowym regionu płockiego. Obecnie galeria mieści ponad 120 sklepów i punktów usługowych oraz strefę rozrywki z kinem i kręgielnią. Powierzchnia całkowita to 54 tys mkw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.