03.08.2014/11:18

Najmniej pustostanów jest w Warszawie

Nasycenie powierzchnią handlową w aglomeracji warszawskiej wynosi 568 mkw. na 1000 mieszkańców i wbrew pozorom nie jest najwyższe w Polsce – stolicę wyprzedzają: Wrocław, Poznań oraz Trójmiasto. Współczynnik pustostanów w Warszawie należy jednak do najniższych w kraju i wynosi 1,8 proc. – wynika z danych Colliers International.

Aglomeracja warszawska jest największym i najbardziej konkurencyjnym rynkiem handlowym w Polsce. Formaty centrów handlowych i ich oferta są bardzo zróżnicowane – w sumie działa tu 36 tradycyjnych centrów handlowych, 4 parki handlowe oraz 3 centra wyprzedażowe. Ponieważ ostatnie pełnowymiarowe centrum handlowe zostało oddane w Warszawie w 2007 roku (Złote Tarasy) istnieje silne zapotrzebowanie na nową powierzchnię handlową. Nowa fala podaży spodziewana jest jednak dopiero po roku 2016, gdy zrealizowane zostaną obiekty handlowe na Ursynowie, Białołęce i w Wilanowie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.