30.05.2020/10:24

Najważniejsze wiadomości tygodnia: Biedronka, UOKiK, Tesco, Żabka oraz plany rządu

W tym tygodniu rynek zaskoczyć mogły plany rządu, który chce utworzyć państwową siec sklepów. Żabka stale rośnie w siłę, Tesco zapowiada otwarcia nowych sklepów a Biedronka boryka się z kontrolami UOKiK. Co jeszcze wydarzyło się na rynku FMCG?

Tesco przechodzi do fazy wzrostu i zapowiada otwarcia nowych sklepów w Europie Centralnej

Władze sieci Tesco zapowiadają, że po ponad 5 latach otworzą swoje pierwsze, nowe sklepy Tesco w Europie Środkowej. Ten przełomowy moment ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu.


Rząd rusza z negocjacjami w sprawie przejęć i stworzenia państwowej sieci sklepów

Już w przyszłym tygodniu przedstawiciele rządu mają rozmawiać ws. potencjalnego przejęcia pierwszej sieci sklepów. O planach resortu poinformował Artur Soboń wiceszef resortu aktywów państwowych.


Rosną wydatki Polaków na żywność. Trend jest niepokojący [ANALIZA]

We wszystkich grupach społeczno-ekonomicznych gospodarstw domowych wystąpił w 2019 r. realny wzrost przeciętnych miesięcznych wydatków na osobę w stosunku do roku 2018 (od 2,5 proc. w grupie emerytów do 4,4 proc. w grupie rencistów). Wzrosły wydatki polskich konsumentów na żywność i napoje.


Polska Grupa Spożywcza. 48 spółek pod lupą, ministerstwo poluje na przejęcia

Ministerstwo Aktywów Państwowych nie zdradza planów dotyczących uruchomienia sieci handlowej kontrolowanej przez państwo. W komentarzu przesłanym redakcji portalu wiadomoscihandlowe.pl podkreśla natomiast, że przygląda się różnym, działającym na polskim rynku podmiotom, które mogłyby zostać przejęte i wejść w skład Polskiej Grupy Spożywczej, zwanej niekiedy Narodowym Holdingiem Spożywczym.


Ceny żywności i napojów bezalkoholowych w maju wzrosły o 6,1%

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku GUS w maju 2020 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 2,9%, a w stosunku do poprzedniego miesiąca obniżyły się o 0,2%. 


Roman Kluska: dziś można zamknąć tego, kto sprzedaje alkohol przez internet

- Przepisy dotyczące prowadzenia biznesu w Polsce są wciąż zbyt skomplikowane dla małych przedsiębiorców – twierdzi w wywiadzie dla magazynu „AgroFood 4.0" Roman Kluska, założyciel Optimusa, właściciel firmy Prawdziwe Jedzenie.


Biedronka odmieni dział z owocami i warzywami. Na półki trafi więcej rodzimych produktów [WYWIAD]

Ścisła współpraca z dostawcami, poszukiwanie nowych odmian i więcej rodzimych produktów na półkach – o strategii lidera polskiego rynku detalicznego w obszarze warzyw i owoców opowiada Marek Walencik, dyrektor kategorii owoców i warzyw w sieci Biedronka.


Żabka przeskoczyła Carrefoura. Przychody o 23 proc. w górę po modernizacji 1,6 tys. sklepów

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.