30.11.2020/20:19

PKO BP prognozuje – gorączka zakupowa dopiero się zaczyna. Sobota przyniosła rekordy sprzedaży stacjonarnej!

Analizy płatności kartowych, dokonanych przez PKO BP – największy polski bank detaliczny – wskazują, że głodni zakupów stacjonarnych Polacy otwierają szeroko portfele na przedświąteczną szarżę konsumpcyjną. Uwolnienie galerii handlowych spod restrykcji sanitarnych skutkuje żniwami dla detalistów.

Według danych analityków z PKO Research, w minioną sobotę stacjonarne sklepy z artykułami przemysłowymi odnotowały rekordy sprzedaży. Eksperci są zdania, że dane kartowe potwierdzają to, co było widać w sobotę gołym okiem – odroczony popyt połączony z totalnymi promocjami, organizowanymi z okazji Black Friday, przyniósł szturm na sklepy w pierwszym dniu otwarcia galerii handlowych.

W sobotę sklepy odzieżowe i obuwnicze zanotowały najlepszy dzień 2020 roku. Silnie wzrosła także sprzedaż w sklepach meblowych i z wyposażeniem wnętrz.

Wykresy płatności kartowych PKO BP prowadzą analityków do wniosku, opublikowanego w mediach społecznościowych: „Gorączka przedświątecznych zakupów dopiero się zaczęła. Sobotnie dane dobrze wróżą wynikom sprzedaży detalicznej w grudniu i potwierdzają, że okres najsilniejszego osłabienia konsumpcji jest już za nami.”

Oby tylko gotówki starczyło, a pandemia nie zgasiła świątecznego nastroju konsumentów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także