28.12.2018/15:26

Najwyższa Izba Kontroli zajęła się problemem podwójnych standardów jakości żywności

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała działania Inspekcji Handlowej w okresie od 2014 r. do końca I półrocza 2017. W tym czasie zbadane przez NIK wojewódzkie inspektoraty IH zrealizowały łącznie ponad 48 tys. kontroli, głównie artykułów rolno-spożywczych (ponad 40 proc. kontroli). Kontrolowano także m.in. produkty nieżywnościowe i usługi, bezpieczeństwo produktów oraz, czy spełniają one wymagania określone w normach i dyrektywach.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • igi 28.12.2018

    Jeśli to ma prowadzić do ujednolicania produktów na terenie UE, to jest to utopia. Musi istnieć możliwość indywidualnego dopasowania produktu to określonego rynku, nawet produktu markowego. Pamiętajmy, że Polska jest wielkim rynkiem produkującym żywność dla Europy i nasze fabryki muszą mieć zapewnioną elastyczność. Co innego mniejsze państwa Grupy Wyszehradzkiej, które pod wpływem Niemiec i Francji będą bezmyślnie niszczyć nasz przemysł. Teraz również rękami NIK i polskiego rządu. Nie dajmy się wciągnąć w tę grę.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.