01.08.2019/14:34

Nasz Polski Detal stawia na rozwój szyldu Pokusa. Sklepy Delfinek znikają z rynku

O 25 placówek powiększyła się od początku 2019 roku sieć handlowa Pokusa, której organizatorem jest Nasz Polski Detal. Sklepów Pokusa i Pokusa Premium jest 180, działają głównie w Małopolsce i na Podkarpaciu. Szyld Delfinek do końca tego roku zniknie z mapy handlowej Południowej Polski.

Pokusa to sklepy franczyzowe o średniej powierzchni sprzedaży 110-150 mkw. Obecnie pod tym szyldem działają 134 placówki na terenie województw małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Organizator sieci, Nasz Polski Detal równolegle rozwija szyld Pokusa Premium, pod którym funkcjonuje dziś 46 placówek. Są większe od zwykłych Pokus (średnia powierzchnia sali sprzedaży to 200-400 mkw.), największa placówka, o powierzchni 2 tys. mkw., działa w Nowym Targu. Łącznie Nasz Polski Detal zrzesza 180 placówek.

Firma rozwija się organicznie, wszystkie sklepy działają w ramach franczyzy. Od początku br. do sieci dołączyło 25 sklepów.

W strukturach Naszego Polskiego Detalu do dziś działa też dziewięć sklepów Delfinek. Od czterech lat szyld jest wygaszany. W 2017 roku placówek było 47, z których część zmieniła logo na Pokusa, a część została zamknięta. Delfinek ma zostać wygaszony do końca tego roku. 

W mniejszych sklepach Pokusa, o pow. poniżej 70 mkw., obroty wynoszą 70-150 tys. zł miesięcznie, w Pokusach Premium sięgają 120-250 tys zł. 

Sklepy działają w tzw. miękkiej franczyzie. Operator zapewnia gazetki, akcje promocyjne, sklepy premium są doposażane w elementy wizualizacji, franczyzobiorcy mogą liczyć na szkolenia i doradztwo.

Głównym dostawcą do placówek Pokusa i Pokusa Premium jest firma Bzomex, która ma tego samego właściciela co Nasz Polski Detal - Józefa Bzowskiego.
 

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Amator 02.08.2019

    Najlepiej jest być anonimowym i krytykować w dwóch, czy trzech słowach #wiki, ale prawda jest taka, że jest duże wsparcie dla sklepu tj. dostawy, retro, akcje i promocje. Tam nie pracują głupi ludzie, spokojna głowa. Dużo zdrowia dla wszystkich.

  • zadowolony 02.08.2019

    Bardzo ciekawa oferta szczególnie retro no i dostawy do sklepu zibi

  • wiki 01.08.2019

    Siec dramat z Masakrą i ta cała otoczka

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.