12.06.2013/10:26

Nasza żywność podbija azjatyckie rynki

Eksportujemy coraz więcej poza Unię Europejską. Polskie sery i twarogi zdobywają szturmem rynek rosyjski, a wieprzowina – Japonię i Chiny – informuje „Rzeczpospolita”.

Konrad Pazgan, prezes Konspolu, czołowej firmy drobiarskiej w Polsce, zdradził na łamach gazety, że jeszcze w tym roku spółka może otworzyć przetwórnię, ubojnie i fermy w Indonezji. Koszt inwestycji szacuje się na 20 mln euro. Ponadto, Konspol nie wyklucza też budowy zakładu w Chinach. Z kolei Mlekovita planuje uruchomić przetwórnie mleka w Szanghaju. Według „Rzeczpospolitej” udział krajów trzecich w eksporcie produktów rolno-spożywczych z Polski będzie się zwiększał ze względu na perspektywy, jakie oferują rynki azjatyckie. W tym roku eksport żywności z Polski może pobić kolejny rekord, zwiększając się nawet o 10-15 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.