13.04.2014/13:16

NAVO PGD z nowym udziałowcem

Orbico, największa firma dystrybucyjna na Bałkanach, stanie się większościowym udziałowcem firmy NAVO Polska Grupa Dystrybucyjna. Orbico obejmie 70 proc. udziałów w spółkach powiązanych z NAVO.

Wniosek o zgodę na przejęcie większościowego pakietu udziałów w grupie spółek NAVO obejmujących spółki NAVO PGD, Futuria Nostra, Laboo oraz Integra Nova trafił już do UOKiK. Spółki nie ujawniły wartości transakcji. Obie firmy zajmują się dystrybucją markowych kosmetyków, chemii gospodarczej, sprzętu AGD i farmaceutyków. Na niektórych rynkach Orbico dystrybuuje ponadto artykuły spożywcze, zabawki, tekstylia i papierosy. Do tej pory w Polsce firma zajmowała się jedynie dystrybucją marki Wella Professional. Ubiegłoroczne przychody Orbico wyniosły 863 mln euro. Spółki grupy NAVO zamknęły ubiegły rok przychodami w wysokości 215 mln euro. Polscy właściciele spółek z grupy NAVO utrzymają mniejszościowe pakiety udziałów. Z grona obecnych właścicieli Marek Sobieski i Józef Jadach przejdą do rady nadzorczej połączonego podmiotu, a Roman Gajczewski nadal będzie wiceprezesem.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.