06.12.2017/17:05

Nestle kupuje kanadyjskiego producenta witamin

Dokładnie 2,3 mld dolarów zapłaci Nestle za przejęcie Artium Innovations, pochodzącego z Kanady producenta witamin. Tym samym firma rozszerzy swoją obecność w kategorii zdrowej żywności.

O sprawie informuje agencja Reutera. Nestle we wtorek zapowiedziało wykupienie producenta witamin, probiotyków i substytutów diety od grupy inwestorskiej pod przewodnictwem Permira Funds. – Kontynuujemy poszukiwanie możliwości, które mają sens w konkretnym aspekcie -  powiedział Greg Behar, szef Nestle Health Science, działu, która obejmie teraz Artium Innovations

Nestle Health Science sprzedaje już produkty adresowane do osób ze specjalnymi zaleceniami medycznymi i zdaniem agencji Reutera stanowi niejako symbol ambicji Nestle by stać się firmą, zdrową firmą żywieniową, dostosowującą się do upodobań klientów.

Nabycie Artium, które w tym roku zarobiło ze sprzedaży 700 mln dolarów, zdaniem ekspertów szybko przyniesie Nestle zyski. Odzwierciedla to także wcześniejsze zapowiedzi nowego prezesa zarządu Nestle Marka Schneidera, który zdefiniował zdrowo odżywiających się konsumentów jako strategicznych dla firmy.

Atrium posiada siedem fabryk w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie i Argentynie. Jego największą marką są suplementy diety Garden of Life.To czwarty zakup Nestle w ostatnich miesiącach. We wrześniu ogłoszono oferty na produkty wegetariańskie Sweet Earth i kawę Blue Bottle, a w listopadzie kawę Chameleon Cold-Brew. Zakup Atrium ma zostać zostanie sfinalizowany w pierwszym kwartale 2018 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.