04.12.2020/09:25

Nestle przejdzie na odnawialną energię elektryczną do 2025 roku. Firma zrealizuje śmiałe cele klimatyczne

Firma Nestle poinformowała, że podejmuje już kroki dzięki którym uda jej się do 2030 r. ograniczyć emisję dwutlenku węgla o połowę. Realizacja celu osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r. ma być możliwa nawet w przypadku dalszego istotnego rozwoju firmy.

Głównymi obszarami działań będą: wsparcie rolników i dostawców w zakresie rolnictwa regeneracyjnego, zasadzenie setek milionów drzew na przestrzeni najbliższych 10 lat oraz przejście firmy na odnawialną energię elektryczną do 2025 roku. Nestlé stale zwiększa także liczbę tzw. marek neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla.

- Podjęcie zdecydowanych kroków w celu przeciwdziałania zmianom klimatu jest bardzo ważnym elementem strategii zarządu - mówi cytowany w komunikacie Paul Bulcke, prezes Nestle. - Dzięki nim przyspieszamy i skalujemy rozwiązania, które pozwolą zapewnić firmie sukces w perspektywie długoterminowej, a jednocześnie przyczynią się do budowania zrównoważonej przyszłości dla kolejnych pokoleń - dodaje przedstawiciel największego producenta żywności na świecie.

Nestle przedstawiło mapę drogową w zakresie zmniejszania negatywnego wpływu operacji firmy na środowisko. Za punkt odniesienia dla Nestle ma służyć liczba 92 mln ton gazów cieplarnianych - tyle firma wyemitowała ich w 2018 r.

- Walka ze zmianami klimatu nie może czekać. My także nie możemy. To kluczowe dla sukcesu firmy w perspektywie długoterminowej - wskazuje Mark Schneider, CEO Nestlé. - Dzięki skali naszej działalności, poprzez obecność w niemal każdym kraju, nasz zasięg i wielkość, mamy wyjątkową możliwość, by coś zmienić. Będziemy współpracować z rolnikami, partnerami branżowymi, rządami, organizacjami pozarządowymi i konsumentami, aby zminimalizować nasz wpływ na środowisko - dodaje.

Nestle zapowiada, że działania grupy mające na celu ograniczenie emisji skupiają się na trzech obszarach. Po pierwsze, firma współpracuje już z ponad 500 tys. rolników i 150 tys. dostawców, wspierając ich we wdrażaniu regeneracyjnych praktyk rolniczych. Praktyki te poprawiają stan gleby, utrzymują i przywracają różnorodność ekosystemów. W zamian Nestlé kupuje takie towary po wyższej cenie i w większych ilościach, współuczestniczy także w niezbędnych wydatkach. Do 2030 roku firma spodziewa się pozyskać ponad 14 milionów ton składników z rolnictwa regeneracyjnego, istotnie zwiększając popyt na takie towary.

Po drugie, Nestlé rozszerza również swój program ponownego zalesiania. Na przestrzeni najbliższych 10 lat firma będzie sadzić 20 milionów drzew rocznie na obszarach, z których pozyskuje składniki. Więcej drzew oznacza więcej cienia dla upraw, więcej węgla usuwanego z atmosfery, wyższe plony oraz lepszą różnorodność biologiczną i zdrowie gleby. Do 2022 roku łańcuchy dostaw kluczowych towarów firmy, takich jak olej palmowy i soja, będą wolne od wylesiania. Dzięki tym działaniom firma buduje także długoterminowe partnerstwa i zapewnia społecznościom rolniczym większą stabilność i wyższe dochody.

Po trzecie, Nestle w ciągu najbliższych pięciu lat firma spodziewa się zakończenia transformacji 800 lokalizacji w 187 krajach tak, aby korzystały one w 100 proc. z odnawialnej energii elektrycznej. Firma przestawia także globalną flotę pojazdów na opcje niskoemisyjne; do 2022 roku ograniczy również i zrównoważy podróże służbowe. Nestlé wdraża też środki ochrony i regeneracji wody oraz przeciwdziała marnowaniu żywności.

Ciąg dalszy artykułu - na drugiej stronie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także