17.12.2018/16:39

Nestlé tnie zatrudnienie w Niemczech

W obliczu presji konkurencyjnej szwajcarski koncern spożywczy Nestlé przeprowadza masowe zwolnienia likwidując setki miejsc pracy w Niemczech.

Po długich negocjacjach ze związkami zawodowymi i radami zakładowymi uzgodniono warunki redukcji 380 miejsc pracy – poinformował koncern Nestlé Niemcy.

W związku z tym, fabryka Caro w Ludwigsburgu, Baden-Württemberg i laboratorium żywności w Weiding w Bawarii zostanie zamknięta pod koniec roku. Zakłady w Lüdinghausen w Nadrenii Północnej-Westfalii i Biessenhofen w Bawarii, gdzie Nestle produkuje Maggi i żywność dla niemowląt, mają zostać przeorganizowane w 2019 roku.

W czerwcu koncern ogłosił, że zamknie fabrykę w Ludwigsburgu, gdzie produkowana jest kawa Caro-Kaffe, gdzie zatrudnienie znalazło około 100 pracowników.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.