09.05.2019/10:31

Nestle zwolni 4 tys. pracowników w USA. To efekt zmiany modelu logistyki

Koncern Nestle przestanie dostarczać lody i mrożoną pizzę bezpośrednio do sklepów w Stanach Zjednoczonych. Z tego powodu zwolnionych może zostać nawet 4 tys. amerykańskich pracowników firmy - donosi "Puls Biznesu".

Zmiany w modelu dostaw wspomnianych produktów w USA mają nastąpić w trzecim kwartale 2019 r. Jak zauważa "PB", aby obsługiwać dostawy lodów i mrożonej pizzy do punktów detalicznych, Nestle wykorzystywało aż 1,4 tys. ciężarówek.

Firma doszła do wniosku, że koszty takiego modelu logistyki są zbyt wysokie. W nowym modelu lody i mrożona pizza dostarczane będą przez Nestle do magazynów, z których koncern korzysta już do przechowywania mrożonych dań i przekąsek.

Zmiany będą się wiązać z jednorazowym kosztem rzędu 500 mln dolarów oraz, dodatkowo, jednorazowym negatywnym wpływem na sprzedaż w USA rzędu 450 mln dolarów.

Czytaj więcej w "PB".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.