02.08.2016/12:02

Nie chcemy mieszkać koło hipermarketów

Z analizy wokand sądowych wynika, że ludzie nie chcą już mieszkać w sąsiedztwie wielkich centrów handlowych. Wolą kupować w dyskontach i supermarketach o powierzchni od 500 do 1500 mkw. – donosi „Rzeczpospolita”.

Gazeta pisze, że coraz więcej mieszkańców protestuje przeciwko budowaniu sklepów wielkopowierzchniowych w ich okolicy. Mieszkańcy z niechcianymi sąsiadami-gigantami handlowymi potrafią walczyć nawet na drodze sądowej i coraz częściej takie sprawy wygrywają. Mieszkańcy Osiedla Wilanów w Warszawie chcieli, by Galeria Wilanów była mniejsza niż pierwotnie planowane 60 000 mkw. powierzchni, a pod wpływem ich nacisków inwestor rozbił jeden obiekt na kilka mniejszych budynków.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • roboto 02.08.2016

    niektórzy mieszkańcy Wilanowa mają problem ze wszystkim, co się tam buduje, nie traktowałbym więc poważnie ich roszczeń podziału galerii, bo to raczej tylko zaszkodzi dzielnicy niż jej się przysłuży. ludzie czekają na normalne centrum, a oni cudują...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.