10.10.2016/16:54

Nie ma już PKM Duda. Jest Gobarto!

Sąd zarejestrował zmianę nazwy giełdowej spółki i od 7 października PKM Duda S.A. nosi nazwę Gobarto S.A. Zmiana nazwy to kolejna inicjatywa zmierzająca do umocnienia pozycji rynkowej mięsnej spółki. 

Nazwa PKM Duda przechodzi do historii, a jej miejsce zajmuje Gobarto. Formalnie nowa nazwa obowiązuje od 7 października, kiedy została wpisana przez Sąd Rejonowy do rejestru przedsiębiorców. - Nowa marka nie jest zmianą czysto kosmetyczną. Wyraża dążenie do zacieśnienia współpracy strategicznej z Cedrob S.A. i zbudowania w świadomości odbiorców pozytywnych skojarzeń z jakością i wiarygodnością – skomentował Dariusz Formela, prezes Gobarto. - Zmiana nazwy to nowe otwarcie, które rozpoczyna kolejny etap w historii naszej działalności. Mamy jasny plan, jak stać się nowoczesną grupą kapitałową operującą w segmencie surowcowym, produkcyjnym, handlowym oraz przetwórczym. Teraz pod nowym szyldem przystępujemy do jego realizacji – dodał.

W obecnej strukturze własnościowej spółki rolę dominującą pełni spółka Cedrob, która posiada 66 proc. jej akcji. - Nowa strategia Gobarto to ogromna szansa na dynamiczny rozwój, niezależnie od panujących warunków rynkowych. Jednym z jej filarów jest zwiększenie za kresu współpracy z Cedrobem w celu uwolnienia synergii i wzmocnienia pozycji rynkowej – skomentował Andrzej Goździkowski, prezes Cedrobu i przewodniczący rady nadzorczej Gobarto.

Zmiana nazwy na Gobarto to jedna z ważniejszych poprawek wprowadzonych do statutu spółki, którego nowy tekst przyjęli akcjonariusze podczas walnego zgromadzenia w dniu 22 czerwca 2016 r. Zmiany w statucie dostosowują ten dokument do standardów panujących na rynku kapitałowym. Upraszczają sposób zarządzania spółką i tym samym przypisują zdefiniowane kompetencje Zarządowi i Radzie Nadzorczej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.