25.07.2021/17:50

Nie tylko placówki pocztowe. Uszczelnienie ustawy o handlu w niedziele uderzy także w inne sklepy

Choć głównym celem planowanej przez PiS nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele jest ukrócenie praktyki polegającej na nadużywaniu przez sklepy wyjątku przewidzianego dla placówek pocztowych, to jednak szykowane zmiany uderzą również w przedsiębiorców korzystających z innych wyjątków, powiązanych z tzw. przeważającą działalnością.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Kj 26.07.2021

  Aha a brat czy siostra to już nie rodzina?? Patologia

 • Jack 26.07.2021

  to jest jakies szaleństwo, pozostawic to wolnemu rynkowi, lub zakazać wszystkim pracy w niedzielę i będzie po temacie. Coraz więcej takich politycznych regulacji i wychodzi prawny bełkot.

 • Bolo 25.07.2021

  W swoim czasie Orlen, który jako pierwszy zaczął wykorzystywać swój status (w ich przypadku akurat stacje benzynowe, a nie placówki pocztowe) do dynamicznego poszerzania asortymentu coraz większych sklepów przy stacjach, chwalił się, że ponad połowę przychodów mają spoza sprzedaży paliw. Nieźle się chcą wkopać poplecznicy pisu siebie nawzajem.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także