17.02.2020/08:45

Niehandlowe niedziele z coraz mniejszym poparciem Polaków. Przyczyną zaostrzenie zakazu

Od stycznia 2020 roku obowiązuje kolejne zaostrzenie zakazu handlu w niedziele. Od początku roku zakaz dotyczy większości niedziel – zakupy zrobimy tylko w 7 niedziel objętych wyjątkiem. Jakie podejście do zakazu handlu mają Polacy w trzecim roku obowiązywania regulacji? Na to i inne pytania spróbował odpowiedzieć zespół badawczy Havas Media Group – Intelligence Team w badaniu zrealizowanym w lutym 2020 r.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • iwa5 18.02.2020

  Ja pracuję w handlu. Uważam, że odgórny zakaz jest do bani. Mamy średnio 4 niedziele w miesiącu: zasada odgórna- każdy pracownik pracuje w 2 niedziele a 2 ma wolne. To da się zrobić. Mnie najbardziej brakuje dni wolnych w tygodniu za pracę w niedziele: to wtedy załatwiałam lekarzy i urzędy bo te z reguły nie pracują do 22 jak handel bądź inni pracownicy fizyczni....

 • Krzysiek 1407 17.02.2020

  Zakaz handlu w niedziele uwazam za totalna glupote. Przed zakazem handlu wszystkie prace biurowe czy pracownicze robilem przez weekend. Teraz ta samo robote robie po godzinach lub w wolna niedzielę ale juz niestety za darmo. Nikogo to nie interesuje ze w piatek i w soboty na sklepach jest bardzo duzy ruch i po prostu nie ma czasu. Przed zakazem za ta prace mi placili a teraz oficjalnie mam wolne ale nieoficjalnie jestem w pracy i pracuje za darmo. Jestem pracownikiem ktory w handlu pracuje od pobad 20 lat.

 • mm 17.02.2020

  @Pozhoga- jeśli chcemy mówić o jakiś trendach to trudno publikować badania na zlecenie pracowników handlu (grupy bezpośrednio zaangażowana). Z góry wiadomo, że będzie ono nieobiektywne.
  W kwestii samego zakazu handlu to absurd. Powinno być wprowadzone: obowiązkowo 2 niedziele wolne dla pracownika. Co tutaj mówić, regulacja wymyślona pod swój elektorat (małe miasta) a nie aby realnie poprawić sytuację w handlu. Swoją drogą czego oczekiwać od polityków, któzy przekazują 2 mld pln na tubę propagandową.

 • Pozhoga 17.02.2020

  Poproszę o informację na czyje zlecenie ta firma zrobiła te badania - tak sobie myślę, że nie na zlecenie pracowników handlu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.