28.10.2020/21:02

Niemcy wprowadzają częściowy lockdown. Limity klientów w sklepach

Jeden klient na 10 mkw. powierzchni sklepu – to jedno z ograniczeń, które będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku za naszą zachodnią granicą. Poza tym zamknięte zostaną lokale gastronomiczne. 

Kanclerz Angela Merkel i premierzy krajów związkowych ogłosili, że podjęli decyzję o częściowym lockdownie w kraju i wprowadzeniu serii dodatkowych ograniczeń na okres od 2 do 30 listopada - podaje serwis DW.de. W tym czasie zamknięte będą restauracje, kawiarnie, bary i kluby. Otwarte pozostaną natomiast szkoły, przedszkola oraz sklepy, a także duże centra handlowe. Jednak w przypadku handlu detalicznego postawione zostały warunki. Na powierzchni dziesięciu metrów kwadratowych nie może przebywać więcej niż jeden klient. Wciąż pracować mają też zakłady przemysłowe oraz rzemieślnicze. Rząd federalny i szefowie krajów związkowych zaapelowali jednak do przedsiębiorstw, by te umożliwiły pracownikom pracę z domu.

Od najbliższego poniedziałku zamknięte zostaną w Niemczech kluby fitness oraz inne miejsca służące do uprawiania sportu. Częściowy lockdown nie ominie również gabinetów kosmetycznych, gabinetów masażu oraz tatuażu. Otwarte pozostaną natomiast zakłady fryzjerskie oraz gabinety fizjoterapii. We wskazanym okresie obowiązuje też zakaz organizowania imprez rozrywkowych i rekreacyjnych. Dotyczy to, kin, teatrów, oper i sal koncertowych. Także mecze Bundesligi odbywać się będą ponownie przy pustych trybunach. W listopadzie zakazane będą na terenie Niemiec także noclegi turystyczne w hotelach. Oferta hoteli i pensjonatów dotyczyć będzie wyłącznie podróży służbowych. 

By załagodzić skutki ograniczeń dla dotkniętych nimi przedsiębiorstw, rząd przewiduje program pomocy o wartości do 10 miliardów euro. Firmy zatrudniające do 50 pracowników oraz osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą otrzymają 75 proc. utraconych obrotów. W przypadku większych przedsiębiorstw wartości procentowe zostaną określone zgodnie z europejskimi wytycznymi regulującymi pomoc państwa. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także