06.03.2020/10:00

Niemieccy rolnicy traktorami blokują drogi oraz dojazd do dyskontów Lidl, Aldi i Netto

Niemal w całych Niemczech rolnicy wyjechali na drogi, blokując autostrady, drogi w miastach oraz dojazdy do marketów różnych sieci handlowych. Chcą większego uznania dla swojej pracy i uczciwej zapłaty.

Rolnicy w Niemczech mają dość. Na znak protestu przeciw zaostrzonym przepisom nawozowym, przeciw tzw. pakietowi insektycydowemu, rosnącej sile sieci handlowych, a przede wszystkim z powodu perspektywy utraty dochodów. Do tego dochodzi coraz gorsze postrzeganie rolników przez społeczeństwo. Rolnicy chcą większego uznania dla swojej pracy i przede wszystkim uczciwej zapłaty za swoje płody i produkty.

Na drogi i autostrady niemal w całych Niemczech wyjechały setki traktorów. W północnych Niemczech rolnicy zablokowali autostrady w kierunku Bremy i Hamburga. W Bremie rolnicy blokowali dojazdy do parkingów przed supermarketami. Podobnie było na Południu Niemiec. Ponad 100 traktorów jechało ulicami Karlsruhe.

W miejscowości Cloppenburg ok. 50 traktorów zablokowało centralny magazyn sieci Lidl. W powiecie Diepholz rolnicy blokowali dojazdy do sklepów Aldi oraz Netto.  

Cały artykuł i materiał wideo dostępny na stronie topagrar.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.