12.04.2020/13:16

Niemiecki handel chce otwarcia sklepów w niedzielę. Związki i kościół są oburzone

Niemiecki Związek Handlu Detalicznego zaproponował, aby do końca tego roku sklepy były otwarte przez siedem dni w tygodniu – donosi Deutsche Welle. Jednak propozycja nie spodobała się organizacjom wspierającym niedziele wolne od handlu.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Rumowski 19.04.2020

  Dla mnie te wszystkie apele przedsiębiorców: uelastycznienie rynku pracy ( czyli żeby łatwiej wypieprzać ludzi na zbity pysk bez żadnej odprawy), zniesienie zakazu handlu w niedziele czy nawet zawieszenie kodeksu pracy (słyszałem takie głosy) to takie próby załatwienia swoich małych, egoistycznych interesików pod przykrywką walki z pandemią koronawirusa, która doktneła cały świat. To takie małe i nieładne.

 • Matysiuk 19.04.2020

  Nie wiem jak tam, ale u nas jest naprawdę sporo wyjątków, żabka, abc mogą być otwarte, małe sklepy jak za ladą stanie właściciel więc moim zdaniem sensu zniesienia tej ustawy nie ma zbyt wiele.

 • Volf 19.04.2020

  Aaa, czyli nawet w Niemcach podobna awantura o zakaz handlu jak nas, nawet naparzające się ekipy podobne, z jednej strony przedsiębiorcy z drugiej kler z naleciałościami. zgadzam się z tymi drugimi, ja bym zakazu nie uchylał.

 • Adam 100 14.04.2020

  Po co wogóle pisać co lubią i chcą Niemcy ?? wytłumaczcie mi to czy oni słuchają co chcą Polacy ?? Polska to najgłupszy kraj jaki jeszcze istnieje.Do każdego tylko nie do swoich.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.