17.08.2016/20:36

Niemiecki handel ma problem z odpadami opakowaniowymi

Liczba bezzwrotnych (jednorazowych) opakowań po napojach zwiększa się u naszych zachodnich sąsiadów średnio o 30 proc. rocznie. W 2004 roku było ich 465 000 ton, a w 2014 roku już 600 300 ton. To oficjalne dane niemieckiego rządu.

Tymczasem „zieloni” i organizacje branżowe skupiające producentów opakowań szacują, że zużytych opakowań przybywa średniorocznie aż po 55 proc. Obwiniają one niemiecki rząd za to, że niewiele robi dla zwiększenia udziału w rynku opakowań wielokrotnego użytku.

Co więcej, ministerstwo ochrony środowiska, przygotowując nowelizację tzw. ustawy opakowaniowej, zrezygnowało z planowanego wcześniej zapisu określającego docelowy, obligatoryjny udział w rynku opakowań wielokrotnego użytku na poziomie 80 proc. Sklepy zostaną najprawomocniej zobligowane jedynie do bardziej czytelnego oznaczenia, które opakowania są jednorazowe, a które zwrotne.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.