17.08.2020/13:05

Niemiecki regulator rynku wszczyna śledztwo w sprawie potencjalnie nielegalnych praktyk Amazona

Andreas Mundt, szef niemieckiego federanego urzędu ds. karteli poinformował dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung, że „obecnie trwa dochodzenie, które ma ustalić, czy i ewentualnie jak Amazon wpływa na to, jakie ceny ustalają detaliści korzystający z niemieckiej mutacji platformy koncernu z Seattle – podaje portal Fox Business.

Jak ujawnił Mundt w rozmowie z FAZ, w czasie pandemii, gdy wiele sklepów było zamkniętych i konsumenci rzucili się na zakupy w sieci, do niemieckiego urzędu antymonopolowego zaczęły wpływać skargi, że Amazon zablokował niektórych detalistów, korzystających z platformy marketplace, ponieważ jakoby mieli stosować zbyt wysokie ceny. Zdaniem urzędnika, byłaby to praktyka niedopuszczalna. Amazon na żądanie regulatora rynku przedstawił swoje stanowisko, które jest obecnie analizowane.

Rzeczniczka koncernu przyznała, że Amazon prowadzi politykę, która ma zapewnić, że sprzedawcy oferują konkurencyjne ceny. Jednak zapewniła, że detaliści korzystający z platformy mają swobodę ustalania cen, a algorytmy zarządzające zaprojektowane są tak, by przeciwdziałać śrubowaniu cen.

Dla Amazona Niemcy to drugi po USA rynek pod względem wartości obrotów.

Źródło: foxbusiness.com

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • AW 17.08.2020

    Bezosie inwestuj 300% więcej w Polsce niż w Niemczech!!! My też potrzebujemy nowoczesnych technologii!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także