05.05.2020/11:51

Nieoficjalnie: Od 18 maja restauracje zaczną obsługiwać klientów w ogródkach

Jak podało RMF FM rząd planuje, by od 18 maja restauracje i bary otworzyły drzwi. Otwarte jednak będą mogły być wyłącznie ogródki restauracyjne i to tylko z obsługą kelnerów.

Informację za pośrednictwem Twittera podał dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. Napisał on, że restauracje i bary wznowią pracę już od 18 maja. Będzie to jednak otwarcie częściowe.

Restauracje i bary bowiem będą mogły przyjmować klientów wyłącznie z ogródkach restauracyjnych. Rząd na razie nie przewiduje umożliwienia lokalom gastronomicznym wpuszczania odwiedzających do sal wewnętrznych.

A co z lokalami, które nie mają ogródków? Pozostaną one zamknięte.

Co ważne, klienci nie będą musieli mieć ani maseczek, ani rękawiczek. Obsługa nie będzie też musiała sprawdzać ich temperatury. W ramach obostrzeń, stoliki w restauracji będą musiały być od siebie oddalone o co najmniej 2 metry.

Lokale gastronomiczne będą musiały także mieć zatrudnionych kelnerów. Gość nie będzie mógł podejść do baru lub lady.

To może być problem dla restauracji samoobsługowych. Jak wytłumaczył dziennikarz RMF FM, będą mogły one działać wyłącznie w przypadku, gdy zatrudnią kelnerów.

Krzysztof Berenda wskazał również, że to plan rządu na teraz. Zmienić go mogą np. ”niespodziewane zmiany w rozwoju koronawirusa".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.