26.06.2020/23:00

Nieoficjalnie: PKN Orlen dostanie zgodę na przejęcie Lotosu

PKN Orlen ma uzyskać zgodę na przejęcie Lotosu od unijnego urzędu antymonopolowego – donosi reuters.com. Według agencji, płocki koncern będzie jednak musiał pójść na ustępstwa wobec Komisji Europejskiej.

Orlen chce nabyć co najmniej 53 proc. Lotosu, w którym Skarb Państwa ma 53,19 proc. akcji. Komisja Europejska obawia się jednak, że umowa może podnieść ceny i ograniczyć konkurencję w Polsce, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie i Słowacji.

W ubiegłym miesiącu PKN zaoferował utworzenie spółki Lotosu z BP, a także zobowiązał się do dostarczenia nowej spółce LOTOS - Air BP Polska paliwa lotniczego w celu stworzenia realnej konkurencji – dowiedział się Reuters.

PKN Orlen zobowiązał się też do corocznego zwiększenia ilości paliwa lotniczego dostarczanego do LABP i do udostępnienia magazynów na paliwo do silników odrzutowych w trzech portach lotniczych.

Organ wykonawczy UE, który wyznaczył termin swojej decyzji do 22 lipca, odmówił agencji komentarza. 
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.