16.08.2020/09:43

Niespodziewane zmiany w centrali Amazona. Firma traci kolejnego kluczowego inżyniera

Brad Porter, wiceprezes Amazona ds. robotyki zrezygnował z pracy dla giganta e-commerce po 13 latach. Odchodzi w kluczowym dla firmy momencie.

Z informacji do jakich dotarł amerykański Business Insider wynika, że decyzja była nagła i nieplanowana. Porter ma przejść do jednego ze startupów zajmujących się sztuczną inteligencją. Z Amazonem ma być związany do końca sierpnia.

Porter dołączył do Amazona w 2007 roku i był pierwotnie odpowiedzialny za kierowanie pracami Amazon Robotics, znaną wcześniej jako Kiva Systems. To spółka odpowiadająca za poprawę automatyzacji w magazynach giganta e-commerce, którą ten kupił w 2012 roku za 775 mln dolarów. W ostatnich latach był także odpowiedzialny za wdrażanie futurystycznych projektów, takich jak Prime Air – dostarczane zamówień za pomocą dronów, a także Scout – systemu autonomicznych robotów dostawczych. Był również zaangażowany w rozwój Amazon Prime.

Jak dodaje portal, odejście Portera dzieje się w kluczowym dla firmy momencie, ze względu na zwiększą obecnie presję na dobrą efektywność łańcucha dostaw. To oczywiście efekt pandemii koronawirusa. Ponadto Amazon będzie musiał stawić czoło jeszcze większej liczbie wyzwań z zakresu logistyki w najbliższych miesiącach, jak również odpowiednio przygotować się na szczyt sprzedaży w czwartym kwartale oraz swój coroczny Prime Day, który również odbędzie się pod koniec roku. To właśnie zespół Brada Portera odpowiadał do tej pory za wysoką efektywność łańcucha dostaw m.in. poprzez wdrożenie specjalnych maszyn, które pomagały szybciej przenosić paczki po magazynie.

To nie jedyne odejście kluczowej osoby z Amazona w ostatnich miesiącach. Niedawno firma straciła również dwóch kluczowych inżynierów odpowiedzialnych za Amazon Web Services.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także