16.08.2018/10:30

Niewykorzystany urlop przepadnie?

Związkowcy z OPZZ alarmują, że rząd szykuje niekorzystne zmiany w Kodeksie Pracy – czytamy w serwisie www.se.pl.

Chodzi o kwestię niewykorzystanych urlopów. Dziś, jeśli pracownik nie wykorzysta dni wolnych w danym roku, może to zrobić do końca pierwszego kwartału lub nawet do września kolejnego roku – przypomina „SE”. Zdaniem związkowców rząd chce, by niewykorzystany urlop przepadał. W planach jest też by urlop na żądanie był planowany, choć jest to całkiem sprzeczne z jego ideą.

Powyższe pomysły to wynik prac Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy, którą półtora roku temu powołała minister pracy Elżbieta Rafalska. Większość jej pomysłów została skrytykowana, ale rząd popiera niektóre pomysły, m.in. te dotyczące kwestii rozliczania zaległych urlopów.

Niektóre pomysły rządu są po myśli pracowników, przede wszystkim plan, by wszyscy pracownicy mieli prawo 26-dniowego urlopu (obecnie pracownikom młodym stażem przysługuje tylko 20 dni wolnego).

W dniu publikacji minister Rafalska zdementowała informacje serwisu www.se.pl jakoby niewykorzystany urlop przepadał.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.