04.03.2020/15:40

Niezbędnik przetrwania epidemii koronawirusa. Na dostawę ze sklepu trzeba czekać... 14 tygodni

Niemiecka sieć hipermarketów Real w dość intrygujący sposób zareagowała na epidemię koronawirusa. Detalista przygotował specjalny "niezbędnik przetrwania", który ma wystarczać do przeżycia przez 10 dni. Klienci złożyli tak wiele zamówień, że obecnie na dostawę zestawu trzeba czekać aż 70-100 dni.

Nietypowa oferta pojawiła się w sklepie internetowym Reala. Zestaw survivalowy kosztuje ok. 90 euro. W jego skład wchodzą m.in. czekolady, krakersy, zupy w puszce, chleb w puszce. Oddzielnie sprzedawany jest podobny zestaw, który - według zapewnień sprzedawcy - ma pozwolić na przetrwanie 5 dni. Cena tego pakietu produktów to ok. 50 euro.

Jak donosi "Lebensmittel Zeitung", sprzedaż detaliczna w Niemczech ostatnich dniach wzrosła na niebywałą skalę w związku z przygotowaniami mieszkańców na dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa. Według dziennika, sprzedaż w supermarketach w Berlinie i Brandenburgii tylko w ostatnim tygodniu podskoczyła o 30-40 proc.

Podobnie jak w Polsce (o czym piszemy w osobnym artykule), coraz trudniejsze w Niemczech staje się kupowanie żywności przez internet. Serwisy e-grocery przeżywają oblężenie, w niektórych regionach kraju brakuje możliwości złożenia zamówienia online nawet z długim wyprzedzeniem ze względu na brak dostępnych slotów czasowych.

Picnic, jeden z największych graczy z sektora e-grocery w Niemczech, odnotował nawet 10-krotny wzrost zamówień żywności z długą datą przydatności do spożycia. Podobnie rzecz ma się z mydłem, produktami do dezynfekcji, czy artykułami higienicznymi.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.