07.06.2019/20:00

Noel Collett szefem biznesu detalicznego Grupy Eurocash

W ciągu 5 lat Delikatesy Centrum chcą przeskoczyć z miejsca nr 7, na pozycję nr 3 w zestawieniu największych sieci detalicznych w Polsce. Do 2023 r. Eurocash chce otworzyć dodatkowe 900 sklepów typu proximity supermarket, które dodadzą sieci 5 mld zł przychodów. W sumie w 2025 r. sieć ma generować niemal 12,5 mld zł. Grupa chce rozwijać sieć nie tylko w sposób organiczny, ale także poprzez przejęcia. - Widzimy potencjał do otwarcia około 900 nowych sklepów w ciągu najbliższych pięciu lat, w tym dużą część wspólnie z przedsiębiorcami, którzy będą chcieli przyłączyć się do tej idei. W ten sposób stworzymy rozpoznawalną w całej Polsce sieć około 2400 supermarketów proximity – zapowiedział jesienią 2018 r. Luis Amaral, prezes Grupy Eurocash.

Obecnie w ramach sieci Delikatesy Centrum działa ok. 1540 sklepów, w tym ponad 1000 to placówki franczyzowe, a ponad 500 to punkty własne. Sklepy partnerskie generują sprzedaż na poziomie 4,3 mld zł, zaś własne 3,1 mld zł. Warto zwrócić uwagę na fakt, że punkty własne, których jest niemal o połowę mniej, generują znacznie wyższą sprzedaż na sklep. Ambitne plany rozwoju Grupy Eurocash są częścią szerszej strategii spółki, która została ogłoszona jesienią 2018 r.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ WIĘCEJ:

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Siemak 12.06.2019

  Amarale nie mając doświadczenia w prowadzeniu sklepów, rok temu nie zaufali doswiadczonemu menadzerowi, który byłby w stanie skutecznie powalczyć z Biedronka, ale przekształcenie delikatesow centrum w siec sklepów mięsnych z pewnością spowoduje tąpnięcie na rynku :D

 • Te 10.06.2019

  Za maks. pol roku już go nie będzie.

 • Scepryk 09.06.2019

  Dla EC nie ma czegoś takiego jak horyzont czasowy dłuższy niż 3 miesiące a łaska pańska jest jeszcze krótsza. Tylu dobrych menadżerów poległo w EC. Nie radzą sobie Ci z wewnątrz organizacji i Ci zewnętrzni. Krotkowzroczność, pobłażanie kacykom z DC oraz brak zaufania do menadżerów prowadzi tam gdzie firma jest teraz tj. na skraj przepaści gdzie ratunkiem ma być Anglik z doświadczeniem z bycia CEO w 50 sklepach mięsnych. Jakoś tego nie widzę.

 • Milafan 08.06.2019

  wystarczy przyjechać do Inowrocławia. Nie wiele w Polsce jest tak beznadziejnych sklepów jak Mila. Oby ten gość nie uciekł jak poprzednik jak zobaczy ten chaos.

 • fb 07.06.2019

  wystarczy przyjechac na podkarpackie. Nie wiele w Polsce jest tak dobrych sklepow jak Delikatesy Centrum. Nawet Wiadomosci Handlowe co roku nagradzaja je jako market roku. Oby ten gosc dorownal w sklepach Eurocash do franczyzowych z podkarpacia. Wiedza tu jest, facet przychodzi na gotowe byle nie uciekl za szybko tylko zacisnąl zeby i do roboty.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.