17.12.2018/11:34

Nowe standardy płatności wchodzą w życie we wrześniu 2019 roku

Sprzedawcy detaliczni online powinni przygotować się na wdrożenie silnego uwierzytelnienia, żeby uniknąć niezadowolenia klientów. 

Rozwój e-handlu dla wielu detalistów okazał się błogosławieństwem, ale badanie Mastercard, obejmujące ponad 300 europejskich sprzedawców online, wskazuje, że 75% z nich nie jest świadomych nowych standardów bezpieczeństwa dotyczących płatności, które wejdą w życie w przyszłym roku.

Wprowadzenie nowego, usprawniającego płatności elektroniczne standardu EMV 3-D Secure (EMV 3DS) wyznacza początek nowej ery, jeśli chodzi o bezpieczeństwo transakcji online. Pozwala on na silne uwierzytelnienie klienta (ang. strong customer authentication — SCA), z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych, takich jak biometria. Mimo planowanych zmian w prawie, zaledwie 14% spośród badanych europejskich e-sprzedawców stosuje jakąkolwiek metodę silnego uwierzytelnienia, a 51% stwierdziło, że nie mają żadnych planów związanych z jego wdrożeniem lub że będą na to gotowi po wrześniu 2019 r.

Zgodnie z europejską dyrektywą PSD2 silne uwierzytelnienie klienta (SCA) będzie obowiązkowe od września 2019 r. Zanim to jednak nastąpi, sprzedawcy online powinni przygotować się do wprowadzenia zmian w sposobie przetwarzania płatności. Podpowiadamy dwa działania, które należy wykonać jeszcze przed latem 2019 r.:
 

1. Skontaktuj się ze swoim agentem rozliczeniowym lub dostawcą usług płatniczych, aby upewnić się, że twój sklep online będzie gotowy na zmiany w prawie. Zapytaj go też, od kiedy będzie oferował usługę uwierzytelnienia płatności Mastercard Identity Check, zgodną ze standardem 3DS EMV.

2. Przygotuj swoich klientów. Poinformuj ich, że będziesz wprowadzać zmiany w procesie płatności, podkreślając korzyści, jakie dzięki temu otrzymują (brak konieczności pamiętania haseł i możliwość zmniejszenia ryzyka oszustw).

Równolegle banki będą sukcesywnie aktywować swoim klientom rozwiązanie Mastercard Identity Check i oferować nowe, wygodniejsze metody uwierzytelniania, na przykład oparte na biometrii.

Aby zapewnić klientom wygodniejsze płatności online po wejściu w życie zmian w prawie, Mastercard udostępnia usługę Identity Check – oparte na standardzie EMV 3DS rozwiązanie nowej generacji pozwalające uwierzytelnić posiadacza karty płatniczej. Ponieważ wielu klientów e-commerce przyzwyczaiło się już do płacenia za zakupy za pomocą jednego kliknięcia, nowe rozwiązanie Mastercard opracowano z myślą o szybkiej i wygodnej finalizacji transakcji online. Usługa Identity Check spełnia również obowiązujące od września 2019 r. wymagania określone w dyrektywie PSD2.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.