12.07.2021/15:54

Sezonowa propozycja w ofercie gotowych kaw mrożonych Starbucks

Starbucks Hazelnut Macchiato to nowość w asortymencie gotowych kaw mrożonych Starbucks, która jest dostępna w ofercie tylko przez ograniczony czas, od marca do września 2021.

Nowy napój Starbucks Hazelnut Macchiato to połączenie znanej i lubianej kawy espresso Starbucks i kremowego mleka, a całości dopełnia delikatna, słodka nuta orzechów laskowych. 

- Napoje kawowe gotowe do spożycia to jedna z najszybciej rosnących kategorii napojowych na rynku polskim. Dynamika wzrostu wynosiła aż 15 proc. wartościowo w relacji 2020 do 2019 roku, pomimo negatywnego wpływu pandemii na rynek produktów impulsowych, który uzależniony jest od liczby transakcji kasowych w sklepach. Pyszne napoje doceniają konsumenci, sprawiając że Starbucks jest numer 1 w wyborach konsumenckich i odpowiada za 98 proc. wzrostu wartościowego całej kategorii - mówi Roman Jawczak, regional commercial manager Arla Foods.

Napój kawowy Starbucks Hazelnut Macchiato jest dostępny w supermarketach i sklepach spożywczych na terenie Polski do września 2021 cenie 8,99 (sugerowana cena detaliczna), wraz z pozostałymi produktami z asortymentu kaw mrożonych Starbucks Chilled Classics, obejmującego m.in. Latte, Caramel, Cappuccino.

Arla Foods jest oficjalnym, licencjonowanym partnerem Starbucks w zakresie produkcji i dystrybucji gotowych napojów dla supermarketów i sklepów ogólnospożywczych, jak również na potrzeby własnej sieci sklepów Starbucks na terenie całej Europy. Jako jedna z największych firm mleczarskich w Europie, Arla Foods może poszczycić się wysoko rozwiniętą siecią dystrybucji gotowych napojów kawowych na kluczowych europejskich rynkach.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.