12.10.2016/14:36

Nowy podatek handlowy: jednolity i bez kwoty wolnej?

W nowym projekcie ustawy o podatku handlowym - nad którym trwają obecnie prace w Ministerstwie Finansów - może nie być zapisów o kwocie wolnej. Jak zdradził w wywiadzie udzielonym Radiu Wnet wiceminister finansów Wiesław Janczyk, brana pod uwagę jest jednolita stawka podatku dla wszystkich przedsiębiorców.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • pis to bezprawie 13.10.2016

    I PIS jak zwykle okłamał tych którym coś obiecywał - czyli mniejsze sklepy. Ludzie przestańcie wierzyć kłamcom z PISu bo wszystko co obiecują to tylko taktyka i wcale tego nie zamierzają realizować w dłuższym okresie czasu a ich celem jest nieograniczona, dyktatorska władza i wyjęcie Polski z Unii aby nikt nie mógł pisowców kontrolować

  • handlarz 12.10.2016

    i to rozwiązanie jest jak najbardziej sensowne. Zlikwidować CIT a na jego miejsce wprowadzić np. podatek od przychodu w wysokości max. 5%. Nie będzie bata, że ktoś tego podatku nie zapłaci, skończy się wrzucanie w koszty opłat za używanie logo danej korporacji itp. itd.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.