12.12.2018/16:29

O dwóch takich, co ze sklepu ukradli… puste opakowania gier na konsole

Dwóch młodych mężczyzn dokonało w jednej z lubińskich księgarni zuchwałej kradzieży. Ukradli 57 pudełek do gier na konsole. Nic nie zyskali, a właścicieli narazili na poważne straty – relacjonuje Fakt.

Odróżnienie „na wagę”, czy pudełko zawiera małą płytkę z cyfrowym zapisem, czy jest puste, jest praktycznie niemożliwe. To jednak nie usprawiedliwia złodziei z lubińskiej księgarni „Świstak Książki”, którzy najwyraźniej nie pomyśleli, że pudełka mogę nie zawierać gier. Zasłużyli sobie na Nagrodę Darwina, bo kradnąc opakowania nie zyskali nic, a narazili się na karę więzienia, co może się odcisnąć na całym ich przyszłym życiu.

Dla właścicieli księgarni strata jest wymierna, bo nie mogą sprzedać gier bez opakowań. Szacują, że mogli stracić ok. 3 tys. zł, w związku z czym apelują na Facebooku o pomoc w ujęciu złodziei. Zwracają się też do samych sprawców, aby dali znać, gdzie porzucili skradzione opakowania, by dało się je odzyskać. Obiecują, że jeśli to się uda, wycofają zgłoszenie kradzieży z policji – relacjonuje Fakt.

„Głupio iść siedzieć za plastiki, które są bezwartościowe dla was” - apelują do złodziei.

Czytaj więcej na fakt.pl

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.