16.07.2020/14:43

Obowiązek noszenia maseczek w 11 amerykańskich sieciach handlowych

Noszenie ochronnych maseczek jest już obowiązkowe w 11 sieciach detalicznych w Stanach Zjednoczonych, w tym w Walmart, Kroger i Kohl's. Jak pokazują badania, większość Amerykanów opowiada się za polityką noszenia masek. Serwis businessinsider.com podał pełną listę.

Wraz ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa w całym kraju coraz więcej sprzedawców detalicznych wprowadza obowiązek noszenia maseczek. Oto 11 głównych detalistów, którzy już to zrobili:

Walmart

W środę Walmart ogłosił, że od 20 lipca klienci będą musieli nosić maseczki we wszystkich 5000 sklepach. Będzie to egzekwowane przez pracowników przy wejściach do sklepów.

Sam's Club

Sam's Club należy do Walmart, co oznacza, że ​​nowe zasady będą miały również zastosowanie do sklepów w całym kraju od 20 lipca.

Costco

Costco był jednym z pierwszych dużych sprzedawców detalicznych, który wprowadził maski w sklepach. Takie ograniczenie obowiązuje od 4 maja.

Best Buy

W środę sieć Best Buy zaczęła wymagać od klientów noszenia masek w swoich sklepach. Zapewnia też maski klientom, którzy ich potrzebują.

Starbucks

9 lipca Starbucks jako pierwsza ogólnokrajowa sieć restauracji ogłosiła wymóg dotyczący noszenia masek, który wszedł w życie w środę. Dotyczy to tylko lokali firmowych.

Sklepy Apple

Apple zamknął swoje sklepy detaliczne na początku pandemii, a kiedy firma zaczęła ponownie otwierać sklepy, natychmiast zażądała od klientów noszenia masek.

Dollar Tree

Dollar Tree od wszystkich klientów wymaga zakrywania ust i nosa w sklepach.

Menards

Regionalna sieć sklepów Menards wymaga od wszystkich gości noszenia masek.

American Eagle

Firma American Eagle wymaga od klientów noszenia masek w swoich sklepach i oferuje maski klientom, którzy ich nie mają.

Kroger

Kroger będzie wymagał od wszystkich klientów noszenia masek od 22 lipca.

Kohl's

W środę Kohl's ogłosił, że od 20 lipca wszyscy klienci będą musieli zakrywać twarz za pomocą maseczki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.