28.05.2018/10:54

Obroty GK Specjał zdecydowanie wzrosły

Obroty Grupy Kapitałowej Specjał wzrosły w pierwszych miesiącach tego roku o kilkanaście proc. - Oczywiście nie cieszą nas kłopoty, jakie przeżywa nasza konkurencja (Bać Pol – red.), bo to kolejna polska firma, która zmaga się z poważnymi trudnościami. Jednak po części z tej rynkowej sytuacji korzystamy również my, gdyż nasza sprzedaż w ostatnich miesiącach wyraźnie wzrosła – komentuje Krzysztof Tokarz, prezes zarządu GK Specjał.

Szef Specjału ocenia, że jego firma mogłaby sprzedawać jeszcze więcej, gdyby nie to, że ma problemy z logistyką. - Są one spowodowane przede wszystkim chronicznym brakiem wykfalifikowanych pracowników. To problem nie tylko nasz, ale całej branży – podkreśla Krzysztof Tokarz. - Będziemy starali się temu zaradzić tak szybko jak się da, bo widzimy potencjał do dalszego zwiększania obrotów – dodaje.

- Nie obserwujemy co prawda radykalnego przyrostu klientów, jednak nasi dotychczasowi kontrahenci składają większe zamówienia - biorą od nas te kategorie produktów, które wcześniej kupowali gdzie indziej – zaznacza.

Prezes GK Specjał akcentuje, że jego przedsiębiorstwo bardzo dobrze rozpoczęło ten rok. - Liczę na kontynuowanie tego trendu w kolejnych miesiącach – mówi „Wiadomościom Handlowym”.

Zwraca on uwagę, że 25 maja w Rezydencji Alabaster w Rzeszowie odbyła się piąta edycja Dnia Handlowca organizowanego przez rzeszowski oddział Specjału oraz sieć franczyzową Nasz Sklep. Słoneczna aura sprzyjała licznym transakcjom sprzedażowym i rozmowom handlowym – padały kolejne rekordy sprzedaży.

Wydarzenie tradycyjnie podzielone było na dwie części: handlową oraz biesiadną. W sumie wzięło w niej udział blisko 800 osób. Swoje produkty zaprezentowało ponad 100 producentów branży FMCG. Największe obroty na targach zrealizowały firmy takie jak m. in.: Maspex, Jacobs Douwe Egberts, Polmos Bielsko-Biała, Carlsberg Polska i Spółdzielnia Mleczarska "Mlekpol".

Specjalnym promocjom i ofertom targowym towarzyszyły  liczne degustacje. Szczególnym powadzeniem cieszyły się stoiska, na których częstowano daniami z grilla oraz degustacje lodów. Odwiedzający mogli także skorzystać z porad dietetycznych i wykonać analizę składu ciała przeprowadzaną na stoisku Centrum Medycznego Medyk na którym częstowano także koktajlami warzywno-owocowymi.

Wieczorem odbył się Bal Handlowca, w którym udział wzięło udział ponad 400 zaproszonych gości, wśród których znaleźli się producenci oraz klienci Grupy Kapitałowej Specjał. Po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu gości prezes GK Specjał Krzysztof Tokarz wyróżnił producentów i klientów pamiątkowymi dyplomami za dobrą i owocną współpracę handlową oraz wręczył wyróżnienia zasłużonej grupie pracowników. Pochwalił się też zdobyciem przez Specjał tytułu Dystrybutora Roku 2018 w konkursie „Wiadomości Handlowych”.

Wyróżnienia dla producentów otrzymali:

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • quick 30.05.2018

    To jest zabawa na Titanicu. Jeżeli potwierdzą się wasze doniesienia o zakupie Baćpol przez Sparowców to prawdopodobnie sieci Specjału, a szczególnie Nasz Sklep zostaną w ciągu dwóch lat rozniesione w pył (przede wszystkim podkarpacie, małopolska, lubelskie) - najlepsze sklepy przejdą do twardych lub miększych formatów Spara a drobnica padnie a w konsekwencji Grupa Specjał.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.