03.04.2017/11:45

Odbierz samochód gotowy do pracy

Na specjalistyczną zabudowę auta trzeba zazwyczaj czekać kilka tygodni, a jeśli to nietypowe zlecenie – kilkanaście.  Ale można kupić od ręki samochód-chłodnię, izotermę lub skrzynię. Iveco znalazło na to patent.

Odbierz samochód gotowy do pracy – tak nazywa się program, który umożliwia szybki zakup auta z zabudową. Pomysł jest prosty: zamiast czekać miesiąc (tyle mniej więcej trwa realizacja zamówienia na specjalistyczny samochód) można załatwić sprawę w 24 godziny. Pod warunkiem, że klient potrzebuje takiego auta, które stoi u dealera na placu. Z tym jednak nie powinno być problemu, bo program skupia oferty salonów z całej Polski.

Chłodnia czy skrzynia

Strona www.odbierz.iveco.pl jest przejrzysta i działa intuicyjnie. Najpierw klikamy w jedną z kategorii: furgon, kontener, skrzynia, transport pojazdów, zabudowy specjalne. Wybór kubatury przedziału bagażowego ułatwia suwak, poruszający się w zakresie 7,3 m3 do 19,6 m3. W rubryce „zabudowa” jest 15 wariantów, m.in. podnośnik do prac konserwacyjnych, wywrotka czy minibus. Rzecz jasna nie ma tu wszystkich typów zabudowy – niestandardowe rozwiązania (np. platformy do przewozu szybowców) firma robi na zamówienie. Jednak to, co jest w ofercie dealerów, odpowiada na potrzeby ponad 90 proc. przedsiębiorców. Po wybraniu danych technicznych, pozostaje przeczytać dokładny opis, obejrzeć samochód na zdjęciu i zamówić rozmowę telefoniczną.

Przybywa aut i klientów

W programie, który działa od 2015 roku, wciąż przybywa samochodów, na początku było ich 20, dziś jest ponad 100, a ich liczba wciąż rośnie, podobnie, jak liczba transakcji. Zainteresowani są przede wszystkim mali i średni przedsiębiorcy, często są to hurtownie oraz firmy, które dystrybuują towar w miastach. Wielki biznes rzadziej tu zagląda. Rynkowi giganci zazwyczaj mają bowiem własną flotę, a jeśli potrzebują ją zmienić, rozglądają się za długimi seriami identycznie skonfigurowanych aut. Tymczasem w programie Iveco chodzi o to, żeby dostarczać samochód w wybranej konfiguracji, gdy priorytetem jest czas realizacji zamówienia.

– Często transakcja zależy od tego, czy możemy natychmiast dać klientowi to, czego potrzebuje. Dlatego czas to jeden z kluczowych czynników. Nasz program zapewnia auto od ręki. Zdarza się oczywiście, że samochód, który stoi na placu, nie spełnia w stu procentach oczekiwań klienta, np. brakuje jakieś skrzynki. Zwykle jesteśmy w stanie szybko wyposażyć auto w brakujący element – mówi Waldemar Sieczka, brand manager IVECO w autoryzowanym salonie Iveco ADF Auto, we Wrocławiu.

Sprzedaż samochodów w programie Order&Drive (w Iveco używają również tej nazwy) to przeciętnie 15-20 proc. ogólnej sprzedaży wrocławskiego dealera. Duży odsetek klientów ADF Auto pyta o kontenery piekarnicze. Zgłaszają się również hurtownie farmaceutyczne, ponieważ przewożenie leków wymaga korzystania z kontenerów izotermicznych i chłodni.  Klientami są tu również hurtownie specjalizujące się w mrożonkach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.