17.02.2020/08:08

Odwiedzamy bezobsługowy Carrefour Express w Warszawie [GALERIA]

Na początku grudnia 2019 r. Carrefour uruchomił pierwszy sklep w innowacyjnym formacie samoobsługowym. Sklep oferuje przez 24 h i 7 dni w tygodniu 170 produktów, w tym świeżą żywność. Nowy format adresowany jest do lokalnych mieszkańców poszukujących artykułów pierwszej potrzeby oraz tzw. klientów trafficowych.

Nowy format Carrefour Express wpisuje się w nurt popularności sklepów samoobsługowych w Polsce, a jego przewagą nad rozwiązaniami autonomicznymi jest, jak przekonuje sieć, "zdecydowane niższy koszt wdrożenia". Po testach obecnego rozwiązania, które potrwają kilka miesięcy, istnieje szansa na upowszechnienie tego formatu, np. w osiedlach mieszkaniowych, miejscach turystycznych oraz w wersji mobilnej.

Maszyny vendingowe są dopasowane do charakteru produktów, podawanych klientom za pomocą wind, gwarantując bezpieczeństwo artykułów nawet tak delikatnych jak jajka. Sprzedaż prowadzona jest poprzez panel dotykowy, co oznacza, że lista zakupowa oraz płatność przy pomocy karty lub aplikacji BLIK odbywa się tylko raz, a odbiór zakupów realizowany jest w poszczególnych maszynach vendingowych. Specjalna promocja obejmuje zestawy typu chipsy i cola. W sklepie samoobsługowym zlokalizowany jest także automat z kawą, a przed sklepem czekają specjalnie oznakowane miejsca parkingowe.

W asortymencie testowej placówki znajdziemy m.in. dania gotowe – śledzie „na raz”, pierogi, dania mięsne czy zupy. Jest podstawowy wybór nabiału – mleko, śmietana, sery żółte, twarożki, jogurty. Są też przekąski – chipsy, wafle, płatki kukurydziane. Jest pieczywo, słodycze, kawa i herbata, warzywa w puszkach, konserwy, podstawowe kosmetyki, produkty dla zwierząt. Sporą część asortymentu stanowią napoje.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.