12.05.2020/13:12

Oferują bony na Biedronkę i kradną pieniądze. Nowa metoda oszustów

Firma CERT Polska ostrzega przed kradzieżami „na Biedronkę”. Oszuści w zamian za fikcyjne bony zakupowe chcą wyłudzić dane z kart płatniczych.

Schemat kampanii nie jest specjalnie wyszukany – oszuści wysyłają informację o możliwości zdobycia bonów o wartości 500 zł w zamian za podanie danych z karty. W ten sposób oszukany zapisuje się na płatną subskrypcję.

Jak podaje portal next.gazeta.pl, oszuści, aby uwiarygodnić swoje działania, stworzyli nawet specjalny tekst promocyjny, który pokazuje ile można zaoszczędzić dzięki promocyjnym bonom.

To nie pierwszy tego typu atak w ostatnich tygodniach. Oszuści wykorzystują fakt, że w związku z pandemią koronawirusa z sieci częściej zaczęli również korzystać mniej doświadczeni użytkownicy sieci, co zwiększa potencjalną grupę osób podatnych na ataki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.