10.09.2020/13:39

OLX wprowadziło transakcje i dostawy w wybranych kategoriach

Od 9 września kupujący może bezpiecznie zapłacić za przedmiot iprzesyłkę  za   pośrednictwem  OLXa. Serwis przekaże sprzedającemu odpowiednią kwotę po odbiorze przesyłki przez nabywcę. Operacje te odbywać się będą między użytkownikami serwisu, a nie między serwisem i użytkownikiem.

– Możliwość dokonania transakcji i przesyłek za pośrednictwem OLXa to odpowiedź na potrzeby naszych użytkowników. Rozwiązanie jest proste, bezpieczne i zaprojektowane przede   wszystkim pod kątem oczekiwań indywidualnego użytkownika serwisu – mówi Michał Malewski, general manager OLX Polska.  

–  To dopiero początek naszej drogi. Będziemy nadal intensywnie pracować nad stworzeniem najlepszego, unikatowego wskali  rynku rozwiązania umożliwiającego  transakcje  i  przesyłki między osobami prywatnymi. Decyzję o wprowadzeniu transakcji i przesyłek w wybranych kategoriach przyspieszyła  pandemia   COVID 19, która znacząco wpłynęła nazachowania użytkowników chcących mieć wybór i możliwość dokonywaniazakupu towarów również na odległość. Dostawy realizowane są za pośrednictwem platformy wysyłkowej Sendit.pl, a płatności obsługuje holenderska spółka Adyen. Sprzedający skorzysta z opcji dostawy bezpłatne. 

– Bazując na wiodącej pozycji OLX i wykorzystując wieloletnie doświadczenie Sendit.pl, stworzyliśmy usługę, która pozwoliła odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby i modele zachowań użytkowników OLX oraz znacznie usprawnić obsługę zamówień. „PrzesyłkaOLX” oferuje nie tylko konkurencyjną cenę, ale także wygodę i bezpieczeństwo zarezerwowane do tej pory dla   profesjonalnych sprzedawców internetowych. Dzięki usłudze, użytkownicy serwisu, zamiast skupiać się na znalezieniu optymalnego przewoźnika, mogą nadać i odebrać paczkę w wygodny dla siebie sposób. Obecnie udostępniliśmy użytkownikom   możliwość   korzystania  z punktów   Poczty   Polskiej   oraz paczkomatów InPost, a pracujemy ciągle nad rozszerzeniem tej listy okolejnych przewoźników i sieci punktów nadawczo-odbiorczych  – dodaje Wojciech Kliber, wiceprezes zarządu Sendit S.A.

W ramach usługi kupujący dokonuje zapłaty za przedmiot z góry, tzn.przed otrzymaniem  przedmiotu,   za   pomocą   linka   do   płatności.   Środki wpłacone   za   produkt   przez   kupującego będą zatrzymywane przez operatora płatności na prowadzonym dla użytkownika przez operatora rachunku  escrow   do   czasu   odebrania   przesyłki.  Po odebraniu   przez kupującego przesyłki zawierającej   przedmiot,   środki   pieniężne   zostaną przekazane na rzecz sprzedającego. Sprzedający w każdej chwili może bezpłatnie przenieść je na osobisty rachunek bankowy.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ja 13.01.2021

    odradzam. To łatwy sposob na strate kasy. sprzedjacy wysyla pusta koperte a olx wysyla mu kase po odebraniu przesylki niewazne z czym.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także