12.07.2020/11:41

Operator centrów handlowych Chariot sprzedaje działkę w Katowicach

Chariot Top Group BV mający w portfolio centrum handlowe M1 Marki, cztery retail parki i 12 hipermarketów, których operatorami są Auchan i Bi1, sprzedaje działkę w Katowicach przy Al. Górnośląskiej. Powierzchnia działki to 1,8 ha.

Nieruchomość będąca przedmiotem sprzedaży wchodziła w skład portfolio 28 obiektów handlowych, które spółka Chariot nabyła w styczniu 2018 roku. Zakup portfela nieruchomości o wartości około 1 mld euro przez utworzoną i zarządzaną przez Griffin Real Estate spółkę był największą transakcją na polskim rynku nieruchomości komercyjnych  w 2018 r. 

Przy negocjacji umowy Griffin Real Estate doradzała kancelaria Linklaters, natomiast doradcami komercyjnymi były CBRE oraz JLL. 

Chariot jest spółką zarządzaną przez Griffin Real Estate – inwestora typu private equity działającego w sektorze nieruchomości. Łączna powierzchnia najmu zarządzana przez Chariot wynosi około 350 tys. mkw.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.