08.08.2018/14:30

Operator FMCG wynajmuje dodatkową powierzchnię pod Warszawą

Holenderski operator logistyczny, firma Axell Logistics, wynajęła 6 tys. mkw. powierzchni magazynowej na terenie Prologis Park Teresin. W poszukiwaniach i podpisaniu umowy doradzali przedstawiciele firmy JLL.

Axell Logistics do tej pory zajmował magazyny w czterech miastach Polski: Skierniewicach, Rakoniewicu, Nowym Tomyślu i Chorzowie. W podwarszawskim Teresinie firma zajmie około 6 tys. mkw.

Holenderska spółka zajmuje się m.in. świadczeniem usług dla sektora FMCG - w tym obsłudze magazynowej i transporcie. Firma ma także usługi dodane związane z logistyką zwrotów, konfekcjonowaniem, czy tworzeniem gotowych standów promocyjnych. 

- Nowa przestrzeń magazynowa Axell Logistics jest związana z niezwykle dynamicznym rozwojem naszego klienta. Firma poszukiwała nowoczesnego i doskonale skomunikowanego projektu magazynowego, a na te potrzeby odpowiedział Prologis Park Teresin. To centrum magazynowe oferuje bardzo dobre warunki zarówno do krajowej, jak i międzynarodowej dystrybucji towarów, a oprócz tego jest wyposażone w szereg udogodnień dla najemców - tłumaczy Ludwika Korzeniowska, Business Development Manager w Dziale Powierzchni Magazynowo – Przemysłowych, JLL.

Centrum logistyczne Prologis Park Teresin składa się z trzech budynków o łącznej powierzchni blisko 160 000 metrów kwadratowych. Park mieści się na terenie gminy Teresin, około 40 kilometrów na zachód od centrum Warszawy, przy drodze międzynarodowej E30. Własna bocznica kolejowa zapewnia bezpośrednie połączenie z linią kolejową prowadzącą z Europy Zachodniej do krajów bałtyckich i Rosji. W pobliżu Teresina przebiega też autostrada A2 Berlin-Moskwa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.