03.03.2020/12:32

Orbico inwestuje w centrum dystrybucyjne dla produktów Procter&Gamble i Kelloggs

Grupa Orbico będzie dostarczać towary do sieci handlowych z magazynu w Teresinie. Hale o powierzchni 25 tys. mkw. wybuduje Panattoni, a najemca wprowadzi się do nowego obiektu w lutym 2021 roku.

Ze specjalnie wybudowanego obiektu, którego powierzchnia będzie mogła być powiększona o kolejne 13 tys. mkw. Orbico będzie zaopatrywało sieci handlowe i punkty sprzedaży w produkty z kategorii pielęgnacji ciała, kosmetyków, chemii gospodarczej, produktów spożywczych, małego AGD, butów, ubrań czy zabawek takich światowych liderów rynku FMCG, jak Procter&Gamble czy Kelloggs.

– Nowe centrum pozwoli zoptymalizować i zwiększyć efektywność działań dystrybucyjnych prowadzonych przez naszą firmę. Powierzchnia magazynu jest większa, aniżeli dzisiejsze zapotrzebowanie, ze względu na plany rozszerzenia obecnej działalności dystrybucyjnej o dodatkowe usługi logistyczne dla partnerów zewnętrznych. Tam skonsolidujemy dotychczasowe operacje w Sochaczewie i Błoniu, zapewniając pracownikom lokalizację zbliżoną do obecnej – powiedział Igor Šprajcar, vice-president of Orbico Group. Przedstawiciel Orbico podkreślił, że dla spółki nowy obiekt jest przełomowy z powodu pełnej automatyzacji części magazynu. 

Nowy magazyn jest szyty na miarę. Budowany w formule BTS (built-to-suit) obiekt będzie miał blisko 25 000 m kw. powierzchni z czego nieco ponad 1 tys. mkw. przeznaczono na biuro. Ze względu na przechowywane produkty, budynek będzie miał podwyższoną odporność ogniową powyżej 4 tys. MJ/mkw. Aby sprostać oczekiwaniom inwestora, wysokość hali zostanie podniesiona do 12 metrów netto, co zapewni dodatkowy poziom składowania. Jej część zostanie także przygotowana do wprowadzenia w przyszłości automatyki. Najemca wprowadzi się do niego w lutym 2021 roku.

Karolina Bartuś, senior leasing manager z Panattoni powiedziała, że projekty takie jak ten zawsze wymagają ścisłej współpracy pomiędzy deweloperem a klientem. – By wprowadzić rozwiązania dedykowane firmie, inwestycja wymagała pełnego zaangażowania obu stron już na samym jej początku. Na etapie projektowania udało się przygotować halę pod automatykę, co w przyszłości znacznie usprawni procesy w magazynie. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz rzeczowości klienta cały proces zamknęliśmy w pół roku  – dodała.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.