27.10.2018/21:33

Organic Farma Zdrowia dostała 1 mln euro pożyczki

Spółka Organic Farma Zdrowia otrzymała pożyczkę w kwocie 1 mln euro od EcorNaturaSi, czyli większościowego akcjonariusza OFZ spółki. Jest to pożyczka krótkoterminowa na warunkach nie odbiegających od warunków powszechnie stosowanych dla tego rodzaju umów.

Celem pożyczki jest udzielenie spółce finansowania pomostowego do czasu finalizacji nowej transzy bankowego finansowania inwestycyjnego i obrotowego dla Grupy Organic Farma Zdrowia w Polsce. W skład grupy w Polsce wchodzą: Organic Farma Zdrowia S.A. prowadząca sprzedaż detaliczną produktów ekologicznych oraz Eko-Wital sp. z o.o. prowadząca sprzedaż hurtową.

Największy akcjonariusz, spółka EcorNaturaSi S.p.A. z siedzibą w Weronie ma bezpośrednio 63,52 proc. akcji spółki OFZ uprawniających do 55,74 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.