07.11.2016/16:49

Organic Farma Zdrowia myśli nad franczyzą

Włoska grupa EcorNaturaSì, która na początku lipca zainwestowała w sieć sklepów z ekożywnością Organic Farma Zdrowia, chce powtórzyć na polskim rynku scenariusz z rodzimego kraju – pisze „Puls Biznesu”.

Firma planuje przegląd potencjalnych celów akwizycyjnych, ale dopiero po dopracowaniu strategii rozwoju. Na pewno rozbuduje sieć sklepów — własnymi siłami i poprzez franczyzę. Trwa dyskusja, czy mniejszych formatów nie powinni otwierać właśnie franczyzobiorcy. W planach jest też pierwszy wielkopowierzchniowy sklep Organic Farma Zdrowia, który powstanie w warszawskim Konstancinie na początku 2018 roku.

Jak zauważają włoscy właściciele polskiej sieci, branży ekożywności sprzyja polityka supermarketów i dyskontów, wprowadzających czasowo lub na stałe ekologiczne produkty, po które sięga coraz szersza grupa Polaków. Z kolei największą barierą rozwoju jest wysoka cena, będąca konsekwencją małej skali, czyli wysokich jednostkowych kosztów m.in. logistyki.

EcorNaturaSì dostarcza ekologiczne produkty spożywcze do tysiąca sklepów, w tym 220 własnych, i zatrudnia 1000 osób. Ubiegłoroczne obroty grupy sięgnęły 330 mln euro. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.