07.03.2017/22:02

Organic Farma Zdrowia przeprowadzi do końca 2017 r. rebranding sklepów

Do końca 2017 roku spółka Organic Farma Zdrowia zmieni logo. Zmiana ma podkreślić wartości wspólne dla włoskiej Grupy EcorNaturaSi, której częścią firma jest od kilku miesięcy. OFZ zarządza obecnie siecią 40 delikatesów z żywnością BIO w całej Polsce oraz największy e-sklep w branży.

Od lipca 2016 roku strategicznym partnerem i akcjonariuszem w Organic Farma Zdrowia jest włoska firma EcorNaturaSi. Włoski podmiot działa od 1985 roku i jest jednym z największych graczy na europejskim rynku żywności ekologicznej.

- Chcemy skorzystać z doświadczenia naszego partnera, dlatego też rozpoczęliśmy proces rebrandingu. W sposób ewolucyjny będziemy wprowadzać nowe logo i nowe materiały marketingowe. Systematycznie będziemy także zmieniać wizerunek naszych sklepów - mówi Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia. Proces zmian ma trwać do zimy tego roku.

Nowe logo Organic Farma Zdrowia nawiązuje do materiałów włoskiego partnera i jego historii. Akcentuje harmonię między rolnictwem ekologicznym, pozytywnym wpływem produktów BIO na człowieka, a działaniami biznesowymi prowadzonymi w sposób zrównoważony i neutralny dla środowiska. Kolory zielony i oliwkowy przypominają naturalny charakter jedzenia organicznego.

- Żywność organiczna wytwarzana jest bez udziału środków chemicznych jak sztuczne nawozy czy antybiotyki. Jest wolna od GMO. Zawiera więcej pozytywnych dla człowieka substancji, niż żywność produkowana na skalę przemysłową. Polacy mają coraz większą świadomość jej atutów, od wielu lat widzimy wzrost zainteresowany produktami organicznymi i uważamy, że będzie on kontynuowany - mówi prezes Sławomir Chłoń.

Pierwszy testowy sklep Organic Farma Zdrowia, w którym wprowadzono nowe logo i nowe materiały marketingowe, znajduje się w Galerii Mokotów. Został bardzo dobrze przyjęty przez klientów.

Historia współczesnego EcorNaturaSi sięga połowy lat 80.tych XX wieku, kiedy grupa rolników złożyła kooperatywę produkującą i sprzedającą żywność ekologiczną w mieście Conegliano koło Wenecji. Sukces tego przedsięwzięcia pozwolił na zakup ziemi, na którym do dziś produkowana jest żywność organiczna. Kooperatywa rolników rozrastała się,  dołączały do  niej kolejni producenci i dystrybutorzy organicznej żywności tworząc grupę Ecor. Kluczową datą w historii grupy było jej połączenie z siecią sklepów NaturaSi w 2009 roku.  Obecnie grupa EcorNaturaSi jest numerem jeden na rynku żywności ekologicznej we Włoszech i jednym z największych podmiotów w branży w Europie. Tylko we Włoszech prowadzi ok. 500 wielkopowierzchniowych sklepów z żywnością organiczną, w których dostępnych jest 6500 produktów. W 2015 roku jej obroty przekroczyły 330 mln euro.

W lipcu 2016 roku włoska firma przejęła pakiet kontrolny akcji Organic Farma Zdrowia i tym samym została numerem jeden na polskim rynku żywności organicznej. Obecnie Organic Farma Zdrowia posiada 40 delikatesów z żywnością BIO w całej Polsce oraz największy e-sklep w branży. Jest także właścicielem największej hurtowni z produktami BIO w Polsce, firmy Eko Wital.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.