08.03.2022/19:02

Orlen zmienia limity tankowania na stacjach. Nie wszyscy wleją do pełna

PKN Orlen poinformował o zmianie limitów tankowania na stacjach paliw. Wszystko po to, aby odbudować rzerwy paliwowe po nagłym wzroscie popytu przed dwoma tygodniami.

Orlen zaapelował, aby klienci tankowali jedynie na własne potrzeby i nie magazynowali paliwa.

Od wtorku samochody osobowe mogą tankować jednorazowo maksymalie 50 litrów, samochody dostawcze do 3,5t 100 litrów, a 300 litrów będzie przyporządkowane maszynom rolniczym, budowlanym oraz leśnictwu.

Najwięcej, bo 500 litrów będą mogły zatankować autobusy i samochody ciężarowe.

Limit w ogóle nie obejmuje pojazdów przedstawicieli służb mundurowych, ci mogą tankować dowolne ilości.

Ograniczenia to efekt wysokiego popytu pośród polskich konsumentów, którzy w chwili wybuchu wojny w Ukrainie ruszyli na stacje w celu zrobienia zapasów. Wszystko po to, aby złagodzić podwyżki cen paliw. Cena baryłki ropy naftowej osiąga powiem rekordowe wartości.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Yaro 13.03.2022

  jarek, zacznij od siebie, bo nie dość że problem z myśleniem, to jeszcze ze wzrokiem i słuchem. Obajtek na taśmach pokazał swoje oblicze, a do tego doi klientów na stacjach. Jakby było mało, gada i czasami zachowuje się tak jakby miał kluczowy wpływ na ceny paliw. A faktu sponsorowania pisowskich imprez nie ukryjesz, bo oni się tym obnoszą na tabloidach.

 • Jarek 13.03.2022

  Do NICKT Mylisz się , masz bardzo poważny problem , z głową .
  I jak widać problem jest już nie do wyleczenia .

 • bez nicka 11.03.2022

  @NICKT zapomniałeś jeszcze o wolnych sądach i łamaniu praw mniejszości, putinizacji i znęcaniu się nad uchodźcami. Nie napisali w GW czy nie doczytałeś?

 • NICKT 11.03.2022

  OK, OK ale Orlen ma szemranego prezesa i wydaje dziesiątki czy nawet setki milionów rocznie na pisowską propagandę i na demontaż demokracji w Polsce. Ja nie mam problemu bo nie tankuję na Orlenie.

 • Vika 11.03.2022

  Jak ludzie rozumy pozjadali to nic dziwnego. Sama byłam świadkiem jak ludzie ładowali paliwo do beczek. Mogło się to skonczyć jakąś tragedią. Jak najbardziej jestem za tym za!

 • Kamila_32 10.03.2022

  I dobrze, bo wystarczy nalać bak i tyle. A nie że ludzie jakieś kanistry, a później człowiek nie miał czego zatankować i jak jechać do pracy bo paliwa brak. Nakręcacie się sami. Decyzja stacji moim zdaniem dobra.

 • najna 09.03.2022

  Dzialaja tak, jak trzeba w obecniej sytuacji. Jestem pewna, ze wszystkie ich decyzje są dokladnie przemyslane

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także