30.04.2014/09:27

Otmuchów zamyka zakład w Gorzyczkach

ZPC Otmuchów zdecydował o zamknięciu zakładu w Gorzyczkach, skąd produkcja zostanie przeniesiona do zakładu w Otmuchowie.

Spółka liczy na to, że centralizacja zakładów produkcyjnych przyczyni się do obniżenia kosztów. Zakład w Gorzyczkach należał do przejętej w 2008 roku spółki Victoria Sweet, produkującej pianki typu „mleczko" i żelki. Otmuchów szacuje, że proces przeniesienia produkcji będzie wiązał się ze zwolnieniem około 80 osób. Spółka  zawarła w tej sprawie porozumienie z zakładową organizacją zawodową. W porozumieniu określono zasady postępowania w sprawach dotyczących pracowników objętych zamiarem grupowego zwolnienia, w tym wysokość odpraw oraz termin ustania stosunku pracy, który dla głównej grupy osób objętych zwolnieniami ustalony został na dzień 31 maja 2014 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.