13.08.2018/16:13

Sieć z należąca do Otto Group wycofuje się z Rosji. To kolejna firma żegnająca się z tym krajem

Sieć sklepów oferujących meble i towary dla domu wchodząca w skład Otto Group wycofuje się z Rosji. To już kolejna marka, która poinformowała o zakończeniu działalności w tym kraju.

Według informacji agencji Prime, amerykańska sieć sklepów Crate & Barrel zamyka sklepy zza naszą wschodnią granicą i opuszcza rosyjski rynek. Obecnie w ramach tej sieci działają dwa sklepy w moskiewskich centrach handlowych – Metropolis i Afimoll.

Jak podaje Crate & Barrel na swojej stronie internetowej, do końca września potrwa akcja wyprzedaży z powodu bliskiego zamknięcia sklepów.

„Firma kończy tym samym działalność na rynku rosyjskim” – powiedział przedstawiciel Crate & Barrel w rozmowie z agencją.

Przypomnijmy, że to już kolejna marka, która poinformowała o rezygnacji z działalności na rynku rosyjskim w ostatnim czasie. W czerwcu br. działalność zakończyły e-sklepy Quelle i Otto również należące do Otto Group. Wciąż jednak działają inne znane platformy sprzedażowe tej niemieckiej grupy – Bonprix i Witt.

Crate & Barrel została w 1962 roku w Chicago. Firma specjalizuje się w sprzedaży mebli i towarów dla domu. Jej pierwszy zagraniczny sklep został otwarty w 2008 roku w Kanadzie. Obecnie sieć działa w 11 krajach.

Jak pisaliśmy, rynek rosyjski opuszcza też niemiecka sieć sklepów Media Markt. Firma oddaje towary za ułamek ceny. Niemcy liczą dni do odejścia, w sklepach działających pod tym szyldem trwa masowa wyprzedaż towarów, która potrwa do końca sierpnia br.

Otto Group ucieka z Rosji, inwestuje w Polsce

Ciekawostką jest fakt, że podczas gdy marki z portfela Otto Group wycofują się z Rosji, firma inwestuje w Polsce za pomocą swojej filii About You, która właśnie ruszyła ze sprzedażą na naszym rynku.

Model sprzedaży tej platformy polega na zdigitalizowaniu tradycyjnych zakupów i dostosowywaniu oferty do indywidualnych potrzeb klientów. Obecnie About You oferuje w Polsce ponad 70 tys. produktów od 500 marek takich jak Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Guess, Hugo Boss, GAP.

Platforma planuje współpracę z topowymi polskimi influencerami. About You z siedzibą w Hamburgu, zostało stworzone w 2014 roku przez stratega Otto Group, Hannesa Wiese’a oraz cyfrowych ekspertów Sebastiana Betza i Tarka Müllera.

W ciągu czterech lat marka stała się drugą pod względem wielkości odzieżową platformą sprzedażową w Niemczech z rocznym dochodem 283 mln dolarów (2017/18). About You jest obecne na sześciu europejskich rynkach – w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii i Polsce. Jesienią tego roku platforma zadebiutuje na czeskim rynku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.