06.05.2020/17:53

Otwarcie restauracji 18 maja jednak pod znakiem zapytania

Decyzja w sprawia daty uruchomienia lokali gastronomicznych jest uzależniona od danych na temat liczby zachorowań – powiedział Łukasz Szumowski w programie Onet Rano

W ten sposób minister zdrowia odniósł się do informacji, że restauracje, kawiarnie czy bary (z pewnymi obostrzeniami) miałyby ponownie ruszyć 18 maja. - Ta decyzja będzie oparta o dane, które spływają – powiedział Łukasz Szumowski. Minister zdrowia nie zaprzeczył, że kolejny etap odmrażania gospodarki nastąpi prawdopodobnie za dwa tygodnie. Zastrzegł jednak, że ta data zostanie utrzymana pod warunkiem, że dane na temat rozwoju epidemii się nie pogorszą. 

Przypomnijmy, że rządowy projekt reaktywowania gastronomii zakładał, że 18 maja lokali gastronomiczne ruszą częściowo. Będą one bowiem mogły przyjmować klientów wyłącznie w ogródkach restauracyjnych (lokale, które ich nie mają pozostaną zamknięte). Rząd nie przewiduje (przynajmniej póki co) wpuszczania gości do sal wewnętrznych. Nie będą oni mogli też podejść do baru czy lady, żeby np. złożyć zamówienie. Stad każdy lokal musi mieć zatrudnionych kelnerów. Z innych obostrzeń, stoliki w ogródku muszą być oddalone od siebie o co najmniej dwa metry. Klienci spożywający w nich posiłki lub napoje nie będą natomiast mieli obowiązku noszenia maseczek, ani rękawiczek. Obsługa nie będzie też musiała sprawdzać im temperatury. 
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.